Washington Capitals eliminati

Montreal Canadiens merge mai departe in sferturile de finala a cupei Stanley

Surpriza enorma in primul tur al play-off-ului de hochei nord american. Montreal Canadiens a facut senzatie pe gheta miercuri seara, eliminand cea mai buna echipa din sezonul normal, Washington Capitals, unde joaca si superstarul Alex Ovechkin.

Canadienii au reusit sa le fure victoria americanilor, castigand la mustata cu 2-1 meciul 7, la Washington, gratie realizarilor lui Marc-Andre Bergeron in minutul 20 si Dominic Moore in minutul 57. Brooks Laich a salvat onoarea americanilor marcand golul de onoare in minutul 58.

Astfel Montreal Canadiens castiga disputa cu Washington Capitals cu un scor general de 4 - 3 mergand mai departe in sferturile de finala, unde ii vor intalni pe cei de la Pittsburgh Penguins.