San Jose Sharks i-au “inghitit” pe Detroit Red Wings

San Jose Sharks i-au inghitit pe Detroit  Red Wings

Sferturile de finala ale play-off-ului de hochei nord american au inceput in forta. San Jose Sharks si Detroit Red Wings s-au infruntat in primul meci din serie.

Pe patinoarul propriu, cei de la Sharks s-au impus la diferenta de un gol 4-3, castigand astfel prima partida din serie.

Pentru a-si asigura succesul, Joe Pavelski si coechipierii sai, au jucat nebuneste in primul sfert, in timpul caruia, au marcat 3 goluri in 2 minute. Primul gol a fost marcat de Pavelski in minutul 10, apoi Dany Heatley si Devin Setoguchi in minutul 11.

Dupa nici un minut, Red Wings au marcat primul lor gol prin Dan Cleary in minutul 12, apoi in minutul 25 Frazen a dus scorul la 3-2. Pavelski le-a naruit sperantele celor de la Detroit Red Wings definitiv, cand  dupa aproximativ 30 de secunde de la debutul sfertului 3, a marcat a patra oara.

Tabela a fost inchisa de Rafalski in minutul 43.

Sursa imagine: sharks.nhl.com

Vrei sa primesti cele mai interesante predictii pe mail?