Stiri din Fotbal

Primera Division - Sevilla vs Atl. Madrid

Luis Fabiano

Schimbarea de antrenor la Sevilla pare sa fi readus echipa pe un curs bun. Manzano a schimbat mult la fata ocupanta locului 4 in Primera la finele sezonului trecut si a reusit victoria inca primul sau meci pe banca tehnica la noua sa echipa. Spaniolii au invins cu 1:0 in Europa League in deplasarea de la Borussia Dortmund si privesc acum cu incredere si catre meciurile de campionat.

Serie A Derby - Inter Milano vs Juventus Torino

Samuel Eto'o

Cel mai important meci al etapei a 6-a din Italia pune fata in fata pe Inter si Juventus intr-unul dintre cele mai mari derby-uri ale Europei. Partida poate fi urmarita in aceasta seara de la ora 21.45 pe DigiSport si online pe Bet365.com.

Steaua vs Napoli

Marius Lacatus este din nou antrenor la Steaua si spera ca de aceasta data sa ramana mai mult decat in primele doua mandate. Pentru ca nu a avut mult timp la dispozitie pentru a pregati jocul, e de asteptat sa fie destul de putine schimbari in echipa, atat la nivelul 11-lui de start cat siin tactica. Daca va reusi sa repete jocul bun din prima repriza de la Liverpool, Steaua poate lua primele ei puncte in aceasta grupa. Napoli pare sa joace mai bine in deplasare decat pe teren propriu, find foarte convingatoare in deplasarile de la Sampdoria si Cesena. In ambele partide Cavani a fost decisiv pentru echipa sa, Napoli capatand "culoare" doar dupa ce acesta a intrat din postura de rezerva.

Dortmund vs Sevilla

Dortmunt are unul dintre cele mai bune starturi de sezon in Bundesliga, ocupand locul 2 cu 5 victorii si doar o infrangere. Dealtfel, Dortmund are in prezent 9 victorii in ultimele 10 partide, singura infrangere venind chiar in prima etapa, in fata lui Bayer. Au avut mari probleme in deplasarea de la Karpaty, ucrainienii fiind in avantaj 3:2 in minutul 79, insa nemtii au intors rezultatul in ultimele minute prin Barrios si Gotze.Seevilla si-a schimbat antrenorul dupa ultima infrangere din campionat, echipa fiind acum condusa de Manzano, antrenor ce a terminat pe locul 5 in Primera cu Mallorca sezonul trecut. Un nou inceput pentru Sevilla care trebuie sa se trezeasca repede pentru a nu isi rata complet sezonul.

Europa League Grupa B - Atletico Madrid vs Bayer Leverkusen si Rosenborg vs Aris

Atletico Madrid vs Bayer Leverkusen

Atletico a avut un start slab in Europa League, fiind invinsa de Aris cu 1:0 iar acum este sub presiune in fata liderului grupei, Bayer. Cu Aguero si Ujfalusi inapoi in echipa de start, spaniolii ar trebui sa faca un meci destul de bun pe teren propriu. Bayer joaca bine atat in Bundesliga cat si in Europa League, avand o singura infrangere in acest sezon. Kiessling, Castro si Ballack sunt in continuare pe lista de accidentati a nemtilor.